Teremtés Ősi Alkímiája

A szellem és az anyag törvénye

Az alkímia a természetfilozófia ősi ága, egy tradicionális tudomány, amely az okok és okozatok józanul felfogott rendjére épül. Valamikor azt a tudományt jelölte, amelyből azóta a kémia lett – ebben az értelemben módszeres kutatást jelent. A középkorban mégis művészetnek nevezték, melynek célja a fémek transzmutációjának létrehozása volt. A metafizika szempontjából általában a lélek megtisztításának, felemelésének, megváltásának és megistenítésének („Opus Magnum”) folyamatait rejti és tárgyalja. A történelem folyamán nem volt állandó alkímiai iskola, hanem egy tág és változékony rendszer létezett, amely mindig hatott az adott kor és hely szellemére.

Az alkímiának Egyiptom volt a bölcsője.  A görög alkimisták mesterüknek az állítólag egyiptomi Hermész Triszmegisztoszt vallották.

Alkímia:

  1. ⦁ fotoszintézis (amely a napfény energiáját átalakítja kémiai energiává)
  2. ⦁ Tény, hogy az univerzum csillagai nemcsak úgy kószálnak az űrben, hanem rendbe, galaxisokba tömörülnek. Az univerzum pontosan azokkal a sajátságokkal rendelkezik, amelyek szükségesek az “élet” fennmaradásához. Háromféle magyarázatot adhatunk a világegyetemnek az effajta rendjére: természeti törvény, véletlen vagy intelligens tervezés.
  3. ⦁ Az élet kialakulásához a világegyetemben – nagyon különleges – körülményeknek kell uralkodniuk. Ha az univerzum túl gyorsan tágulna, az anyag túl nagy sebességgel szóródna szét, nem állhatna össze galaxisokká, és egyúttal bolygók sem létezhetnének. Ha azonban ez a folyamat a kelleténél lassabban megy végbe, az összes anyag egyetlen óriási röggé tömörülne össze, és megint csak nem jöhetnének létre bolygók.

Az anyag
Az új fizikai elképzelések szerint az anyag a vákuum terméke. Ez olyan látványként képzelhető el, mint egy hatalmas tengerfelszín, amelyen az apró fodrozódások még nem tudnak hullámtarajokat kiemelni, de a nagyobbak már igen. Ezek a hullámkúpok a valódi részecskék, amelyek a létezésük csúcsán meggörbítik a teret, majd visszazuhannak a kvantumvákuumba

Az agy és a tudat szerepe
A vákuummal a tudat is kölcsönhatásba léphet, mentális alakzatokat teremthet, amelyek a vákuummezőből kiemelkedve először a holomező, majd az anyagi világ részei lesznek (AKASHA KRÓNIKA= az univerzum maradandó memóriája, HOLOGRAFIKUS VILÁGEGYETEM) Amikor azonban valaki a vákuumenergián alapuló műveleteket folytat, tudnia kell, hogy a vákuumenergia gyorsan változtatja a frekvenciáját, ráadásul a frekvenciája magas, ez pedig megakadályozza, hogy könnyen kölcsönhatásba léphessen az anyaggal. Előbb kisebb frekvenciájú és nagyobb amplitúdójú sugárzássá kell alakítani, több lépcsőben jóval kisebb rezgésszámúvá kell modulálni.

Elképzelhető, hogy az emberi erőterek többlépcsős, többcsakrás és több auraréteges rendszere éppen azért alakult olyanná, amilyen, hogy ezt a frekvenciacsökkentést képes legyen megoldani. Ez egy további következtetést is megenged, mégpedig azt, hogy anyagi világokat csakis az ember tud teremteni – vagy hozzá hasonló lény.

Termékek
Tudástár anyagai + oldalak
Cikkek